Zdravie máme len jedno. Preto sa oň treba správne starať. A to od detstva. Ak si v detstve a mladosti osvojíme určité rituály a pravidlá potrebné pre svoje zdravie,  len veľmi ťažko ich potom porušíme. Naše zdravie je ovplyvnené z vnútra no i z vonku. Z vnútra si vieme svoje zdravie ovplyvniť stravou. A to ako pozitívne tak aj negatívne. Čo telu dáme to zužitkuje. Ak mu dáme všetkého dostatok, telu nebude nič chýbať a bude fungovať ako hodinky. Ak však naša strava bude jednostranná, telu budú chýbať vitamíny a minerály.  Výsledok –  naše telo nebude schopné plniť svoju úlohu. A kde sa tento nedostatok prejaví ako prvý?  No predsa na našej pokožke. Tá je signálom, že telo s niečím bojuje. Na nej sa odrážajú procesy, ktoré prebiehajú v organizme. Môžeme na nej napríklad vidieť, či sa dobre stravujme, spíme, alebo naopak či naše stravovacie návyky nie sú  najvhodnejšie.

Pokožka je najväčší a najzložitejší orgán ľudského tela. Účinkuje ako ochranná bariéra, ktorá izoluje organizmus pred prostredím, ktoré ho obklopuje, chráni ho a prispieva k udržiavaniu jeho štruktúr v celistvosti. Zároveň účinkuje ako komunikačný systém s prostredím, ktoré však môže byť rôzne. Pokožka je tvorená z troch hlavných vrstiev – epiderma = povrchová vrstva, derma  = stredná vrstva a hipoderma = spodná časť pokožky.

Stupeň ostarnutia pokožky a rýchlosť, akou starnutie prebieha je z veľkej časti ovplyvnené genetikou. Okrem vnútorných faktorov, teda stravy, na pokožku vplývajú aj vonkajšie faktory a to:

  • Slnko – UVA žiarenie ničí elastín a kolagén pokožky, zrýchľuje tvorbu melanínu, čo sa prejavuje fľakmi a vráskami
  • Znečistenie a zmeny teploty prostredia – znečistenie upcháva póry a do buniek sa nedostáva dostatok kyslíka
  • Fajčenie – ničí kolagén pokožky, znižuje schopnosť hojenia rán, farba pokožky sa mení na žltú, tvoria sa vrásky
  • Napätie a nespavosť – vznikajú fľaky, pokožka je suchá alebo naopak mastná, unavená

Aj keď je niekedy komplikované zabrániť tomuto druhu vonkajších vplyvov, celkom nemožné to nie je. Stačí si uvedomiť nezvratnú škodu, ktorú tieto prvky môžu spôsobiť našej pokožke a prijať určité opatrenia – piť veľa vody na udržanie jej vlhkosti, používať slnečný filter, nefajčiť, vyhýbať sa cigaretovému dymu a znečistenému prostrediu, pravidelne cvičiť a zdravo sa stravovať s prísunom živín potrebných na správne fungovanie pokožky, podľa jej konkrétnych potrieb.

Aby ste ľahšie zistili, čo vaša pokožka potrebuje, využite genetický test DERMATOLOGY. Umožní Vám poznať geneticky určenú reaktivitu vašej pokožky a vedieť aké ošetrenie vyžaduje. Pochopiť ako reaguje na  rôzne vonkajšie faktory,  do akej miery má sklony rýchlejšie starnúť pod vplyvom slnečného žiarenia, tepla, zimy, sucha atď. Pomôže Vám poznať riziko trpieť určitými ochoreniami pokožky a  dosiahnuť zdravú pokožku s mladistvým vzhľadom. V neposlednom rade Vám pomôže zlepšiť kvalitu života a zdravia všeobecne.

Výsledky, ktoré Vám tento test ponúkne, Vám poskytnú podrobné informácie o vlastnostiach vašej pokožky týkajúcej sa jej antioxidačnej a hydratačnej schopnosti a pružnosti. Okrem toho tento test umožní poznať genetické riziko vzniku pigmentácií, pieh a vrások a na druhej strane riziko trpieť určitými chorobami ako je atopická dermatitída alebo alergická rinitída. Cieľom tohto genetického testu je, aby ste disponovali informáciou o dermatologickom stave vašej pokožky a rizikách v budúcnosti. Na základe týchto výsledkov je potrebné zaviesť alebo upraviť vaše životné návyky. Test dermatology poskytne informácie o rizikách pre Vašu pokožku. Jej stav súvisí tiež s konzumovanými potravinami, ktoré môžu spôsobiť potravinovú intoleranciu. To, či máte alebo nemáte potravinovú intoleranciu na tú ktorú potravinu neviete sami odhadnúť.

V tom vie pomôcť test FoodPrint. Je to test neznášanlivosti viac ako 220 potravín, pomocou ktorého sa zisťuje alergická reakcia typu III., tiež známa ako potravinová intolerancia. Na základe výsledkov tohto testu viete, ktorú potravinu je potrebné z jedálnička vyradiť, lebo Vášmu zdraviu neprospieva. Dôležité však je uvedomiť si, že všetky zmeny v jedálničku je potrebné konzultovať s odborníkom na výživu, aby sa zamedzilo ďalším zbytočným problémom. Najčastejšou chybou pri zmene jedálnička je neadekvátne nahradenie „škodlivej“ potraviny. V dôsledku toho môže dôjsť k deficitu pre telo dôležitých vitamínov a minerálov. Preto rada odborníka je tu na mieste.

www.sepea.sk

www. advancedtestlab3d.sk

Komentáre

komentáre