SEPEA ELISA SCREEN

Je dnes najpresnejšie a veľmi komplexné laboratórne testovanie Potravinových intolerancií, ktoré sa využíva k identifikácii špecifických protilátok IgG na potraviny zo vzorky kapilárnej krvi. Testujeme naraz viac ako 220 druhov potravín. Pri testovaní sa využíva immunoassay microarray technológia ktorá dnes patrí k najpresnejším na svete.

Všetko čo potrebujete k vykonaniu testu je odobratie pár kvapiek – vzorka vašej krvi z prsta. Viac informácií  TU.

Vyberiete si ktorý test vám vyhovuje.  Pri každom uvádzame zoznam testovaných potravín . Pozrieť TU.

Výsledky sú k dispozícii do 10 pracovných dní od prijatia vzorky.

FoodPrint® umožňuje širokú škálu potravinových panelov pozri TU.

FoodPrint®
Report je dodávaný v dvoch formátoch naraz.

1.rozdelenie potravín podľa skupín . Vychádzame  z podobných typov potravín. Toto rozdelenie je veľmi praktické pre nastavenie jedálneho lístka a rotáciu potravín.

2.rozdelenie podľa intenzity reakcie na jednotlivé potraviny /  0- 160  u/ml  / Okrem najpresnejšieho číselného vyhodnotenia aké je dnes dostupné , sú potraviny rozdelené do skupín:

NORMÁLNE (  menej ako 23 U/ml  )
HRANIČNÉ   (  24-29   U/ml)
ZVÝŠENÉ     (  viac ako 30 U/ml  )

Pozrieť príklad reportu  TU.

Potraviny  v kategórii HRANIČNÉ sa odporúča v jedálnom lístku rotovať , preto je  dôležité keď náš klient dostane report v ktorom má presne vyčíslené hodnoty pre každú potravinu   ( 0- 160 U/ml  )

Z tohto dôvodu je vyhodnotenie testu  Food Print  považované odbornou verejnosťou za najsofistikovanejšie aké je dnes možné klientom ponúknuť.

Každý klient spolu s reportom dostáva všeobecného sprievodcu stravovaním pri intolerancii potravín.

Reaktivita protilátky na každú jednu potravinu ( jej presné číselné vyhodnotenie) umožňuje individuálne nastaviť jedálny lístok tak aby bol diétny režim vyvážený.

Zistenie, že trpíte neznášanlivosťou na niektoré potraviny, nie je koniec,  je to len začiatok, ako sa naučiť jesť inak. Zistíte, že odstránenie problémových potravín Vám umožní viesť omnoho plnohodnotnejší život, bez symptómov, ktoré často spôsobujú problémy dlhé roky.

Food Print® –  pred zmenou:

Výživa a zdravie idú ruka v ruke, sú však určité štandardné pravidlá ktoré je potrebné dodržiavať, kým zmeníte diétny režim.

 • Je vhodné konzultovať svoje navrhované diétne zmeny s odborným zdravotníckym pracovníkom, napr. lekárom , odborníkom na výživu alebo dietológom.
 • Plánovať a organizovať si nákup potravín v predstihu.
 • Poznať zloženie potravín, ktoré môžete jesť. Mnoho hotových jedál a polotovarov obsahuje rôzne prísady, ktoré nemusia byť nutne spojené s výrobkom, a preto je dôležité vždy skontrolovať štítky.
 • Skôr ako sa sústrediť na to, čo nemôžete jesť, je často pozitívnejšie sa sústrediť na všetky dobré veci, ktoré jesť môžete
 • Je veľmi dôležité mať zdravú, vyváženú stravu. Pestrosťou , sa dá získať mnoho ďalších živín a znižuje sa riziko ďalších intolerancií.
 • Odstránenie problémovej potraviny vám umožní prehodnotiť svoj životný štýl a výber potravín. Možno budete chcieť pracovať s nutričným terapeutom, alebo s dietológom

Tieto webové stránky obsahujú všeobecné rady ktoré v žiadnom prípade nenahrádzajú zdravotnú starostlivosť. 

Tu sú niektoré z najčastejších reaktívnych potravín:

 • Kravské mlieko
 • Pšenica
 • Vajíčka
 • Kvasnice ( pekárenské aj pivné)
 • Sója